Bundesliga Futboll

Bayern ‘i vakët’, fiton minimalisht ndaj skuadrës së fundit në Bundesliga

Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj skuadrës së fundit në Bundesliga, Koln me rezultat 1:0

Skuadra e Jupp Heynckes ka shënuar fitoren e tretë më radhë në Bundesliga, duke mposhtur në Allianz Arena Kolnin me rezultat 1:0.

Golin për vendësit e shënoi sulmuesi polak, Robert Lewandowski, i 15 këtë sezon.

Pas kësaj fitoreje Bayern mban pozitën e parë më 38 pikë, 10 më shumë se sa Leipzig në vendin e dytë.

Related posts

PAS HAZARD DHE LUKA JOVIC/ Mbërrin në “Bernabeu” sulmuesi i ri i Realit, ja përfitimet (FOTO)

Delo.autor

SCHALKE-MANCHESTER CITY/ “Miqtë” kalojnë në avantazh, shënon Aguero

Delo.autor

I DHA FUND AVENTURËS TEK TIRANA/ Alesio Abibi arrin marrëveshjen me klubin Italian…

Delo.autor

Leave a Comment