Futboll Premier League

​Chelsea dhe Arsenal barazojnë në gjysmëfinalen e parë të Carabao Cup

Chelsea ka barazuar 0:0 me Arsenalin, në ndeshjen e parë gjysmëfinale në kupën e ligës të njohur si Carabao Cup

Ndeshja e parë gjysmëfinale në Carabao Cup ndërmjet Chelseat dhe Arsenalit ka përfunduar pa gola 0:0.

Vendësit ishin më kërkues në këtë ndeshje, por edhe Arsenal kishte rastet e saj për të shënuar gol.

Nga fillimi për skuadre e Arsenalit luajtën dy shqipatrët, Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka, të cilët treguan paraqitje të mirë.

Ndeshje e kthimit tashmë do të zhvillohet në Emirates Stadium.

Related posts

FLET PËR RRUGËN E JUVENTUSIT NË CHAMPIONS/ Del Piero beson: Plani po funksionon deri tani, mendoj se do të…

Delo.autor

Insigne “injoron” Ronaldon: Nuk dua të di nëse ai ka pesë “Topa të Artë”

Isa.Autor

“EL CLASICO”/ Pjesa e parë “flakë për flakë”, DY gola të shpejtë dhe rastet… (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment