Futboll Premier League

Conte i kundërpërgjigjet akuzave të Mourinhos: Ai është një burracak!

Trajneri i Chelsea-t Antonio Conte ka quajtur trajnerin e Manchester United Jose Mourinho një burracak teksa dyshja vazhdon shkëmbimin e ofendimeve.

Të premten, Mourinho është shprehur se ai kurrë nuk do të pezullohet për ndeshje të trukuara, një thumbim drejt trajnerit italian në kohën kur ishte te Siena.

Conte u dënua për katërt muaj kur ishte tek Juventus në 2012-13 pasi nuk raportoi një ndeshje të kur ishte trajneri i Siena-s.

Në 2016, Conte doli i pafajshëm për këtë çështje.

“Mendoj se kur vijnë këto komente, komente ku ti mundohesh të ofendosh një person duke mos ditur të vërtetën, atëherë je një njeri i vogël,” shprehet Conte për BBC Sport pas barazimit 0-0 ndaj Norwich në raundin e tretë të FA Cup.

“Mbase ai ka qenë një burracak në të shkuarën, një burracak për momentin dhe një burracak në të ardhmen.”

Jose Mourinho and Antonio Conte

Related posts

“LEGJEONARËT”/ Gol dhe festa e “çmendur” nga mbrojtësi Andoni, Skuadra e tij fiton në Kretë (VIDEO)

Delo.autor

“MENDOVA TË LË FUTBOLLIN…”/ Futbollisti i kombëtares shqiptare rrëfen vështirësitë

Delo.autor

Napoli, Sarri zbulon “sekretin” e përmbysjes kundër Chievo

Sadik.Autor

Leave a Comment