Futboll Seria A

E zbulon trajneri i Argjentinës, Ikardi është gati për aventurën e re

Tashmë nuk janë vetëm fjalë, Mauro Ikardi është shumë pranë kalimit drejt Real Madridit.

Këtë e ka bërë të ditur tekniku i kombëtares argjentinase, Jorge Sampaoli. Sipas asaj që transmeton spanjollja “AS”, sulmuesi i Interit është shumë pranë skuadrës së kampionëve të Spanjës.

“Mund ta konsiderojë një problem të bukur faktin që kemi kaq shumë pasuri në aspektin sulmues dhe të gjithë futbollistët në këtë rol, janë duke kaluar një kohë të mirë. Kam diskutuar me Ikardin dhe i kam thënë se nëse ai është mirë fizikisht, atëherë do të thirret. Tashmë ai është afër Real Madridit”, është shprehur tekniku i Argjentinës.

Related posts

Kroos zbulon arsyen e dështimit të Lopeteguit te Real Madridi

Delo.autor

PAS MAURO ICARDIT/ Wanda Nara “tërbon” tifozët e Inter. Shikoni se çfarë ka bërë partnerja e yllit argjentinas (FOTO)

Delo.autor

LIVE/ Laçi në avantazh përballë Kastriotit, Fangaj gjakftohtë

Delo.autor

Leave a Comment