Futboll Sport

SHKËMBIM I BUJSHËM NË AKSIN MADRID-MILANO/ Reali i ofron Interit Asension dhe 50 milionë për…

Mediat italiane dhe ato spanjolle raportojnë se trajneri i “Los Blancos” është i fiksuar pas mesfushorit të Interit dhe kombëtares italiane, Nikolo Barela.

barela-asensio

Sipas gazetës spanjolle “Marca”, trajneri Ançeloti e vlerëson me nota maksimale mesfushorin italian. Reali i Madridit i ka dubluar pozicionet e tij në mesfushë, teksa veç Kros, Modriç e Kasemiros ka në përbërje edhe Kamavingën, Tçuomenin dhe Federiko Valverden.

 

 

Pavarësisht dublimit të pozicioneve, trajneri italian i kampionëve të Europës do të ishte i gatshëm t’i bënte një vend në formacion mesfushorit zikaltër.

Interi e vlerëson deri në 100 milionë euro xhevahirin e vet. Ndërkaq, Reali propozon një tjetër marrëveshje. Sipas mediave spanjolle klubi kampion në Spanjë ofron kartonin e Marko Asensios që llogaritet në 50 milionë euro si dhe 50 milionë euro të tjera në llogarinë bankare të Interit.

Related posts

“ISHIM NJË SKUADËR MEDIOKRE”/ Maradona dhe Kupa e Botës 1986: Dora e Zotit? Mbylle gojën dhe festo, idiot!

Delo.autor

Hysaj në fazë përgatitore, por ka një vizitë të veçantë në stërvitje (FOTO)

Isa.Autor

“TOPI I ARTË”/ Ronaldinho “GODET” Messin: Nuk është më i miri në histori…

Delo.autor

Leave a Comment