Futboll Premier League

(FOTO) Futbolli anglez në zi, vdes ish legjenda e Liverpoolit

Ish-portieri i Liverpoolit, Tommy Lawrence, ka vdekur sot në moshën 77-vjeçare, ka njoftuar klubi përmes një komunikate.

Skocezi Lawrence ishte zgjedhja e parë në portën e Liverpoolin gjatë viteve 1960-ta.

Ai mungoi në vetëm katër ndeshje në ligë në gjashtë sezoneve, në të cilat “Të kuqtë” e fituan dy herë First Division Championship [Premierligën e sotme] dhe FA Cup për herë të parë.

Lawrence nënshkroi kontratë si profesionist me Liverpoolin në tetor të vitit 1957, pak muaj pas ditëlindjes së 17-të.

Ai është paraqitur plot 390 herë për Liverpoolin para se të transferohej të Tranmere Rovers në vitin 1971, ku qëndroi për tri vite. /Express/

Related posts

FENERBAHÇE NUK FAL NË TURQI/ Astana fitore për kreun (VIDEO)

Isa.Autor

E FUNDIT/ ICARDI përshëndet REALIN, kërkon largimin nga INTERI (FOTO)

Isa.Autor

SPECIALE/ Dritë-hijet e Kampionatit Shqiptar: Nga “Drama e Vllaznisë” e deri te… “buzqeshja” e talenteve

Sadik.Autor

Leave a Comment