Futboll Premier League

Inter dhe Milan rivalë në merkato, gati ofertat për mesfushorin e Tottenhamit

Interi dhe Milani synojnë ta transferojnë mesfushorin e Tottenhamit, Mousa Dembele, raporton SSN.

Përfaqësuesi belg i mbush 31 vjet gjersa futet në 18 muajt e fundit të kontratës së tij me Tottenhamin.

Ka pak mundësi që Spurs ta lejojnë atë të largohet në janar, por SSN raportoi në dhjetor se tashmë ata kanë nisur të gjejnë zëvendësuesin e tij, përfshirë Geoffrey Kondogbia dhe Matteo Guendouzi.

Dembele ka vuajtur edhe nga lëndimet këtë sezon. Ai e kaloi një muaj jashtë fushës nga shtatori deri në tetor dhe ka munguar në dy ndeshjet e fundit në Premierligë.

Related posts

DHUROI SUPER PERFORMANCË/ Reagimi i ëmbël i CR7 teksa Georgina kërcen tangon e parë në jetë (FOTO)

Delo.autor

“DASHURIA PËR BARCELONËN ËSHTË E PËRJETSHME”/ Messi: Ja arsyeja e vërtetë pse vendosa të qëndroj (INTERVISTA)

Delo.autor

“INTERI MUND TË FITONTE 6-0/ Milani ishte skandal…, flet sulmuesi legjendar!

Delo.autor

Leave a Comment