Futboll Seria A

Lotito vs. Marotta, boks në mbledhjen e Ligës Italiane

Jo vetëm që nuk është zgjedhur presidenti i ri i federatës italiane, por ka pasur edhe tension në Asamblenë e Ligës, e mbledhur për të gjetur akordin për presidencën. Sërish pa rezultat dhe për më shumë me një përplasje të fortë mes Claudio Lotito-s dhe Giuseppe Marotta-s, presidentit të Lazio-s dhe drejtorit sportiv të Juventus-it. Jo vetëm me fjalë, ata janë zënë edhe me duar deri te ndërhyrja e drejtuesve të tjerë.

Image result for lotito marotta

Lotito ka thënë në një moment: “Këtu janë të gjithë të punësuar”. Marotta ka reaguar dhe është dashur ndërhyrja e pjesëmarrësve të tjerë për t’i ndarë, pasi janë kapur edhe fizikisht. Për të disatën herë asamblea nuk arrin të zgjedhë pasuesin e Tavecchio-s, pasi ende nuk ka një akord mes klubeve.

Related posts

PRAPASKENA/ BOATENG nuk fsheh zhgënjimin: Doja të shkoja te PSG, por…

Isa.Autor

E PABESUESHME/ Juventusi zgjedh KAPITENIN e ri për sfidën me ATALANTËN (FOTO)

bora.autor

Man United-WBA, “Djajtë” duan të gjashtën radhazi

Sadik.Autor

Leave a Comment