Albanian Stars Futboll

Lugano zyrtarizon mbrojtësin me origjinë nga Kosova, Jetmir Krasniqi

Jetmir Krasniqi është zyrtarisht lojtar i Luganos në Superligën e Zvicrës Mbrojtësi i krahut të djathtë, sipas klubit zvicëran ka nënshkruar për dy sezone e gjysmë, që do të thotë se do të jetë i lidhur me klubin e ri deri në verë të 2020-ës.

23-vjeçari më parë ka qenë pjesë e Lozanës, Le Mont dhe Chiasos, duke zhvilluar në total 75 ndeshje.

Futbollisti me origjinë nga Kosova ka luajtur me ekipet e moshave të Zvicrës.

Related posts

PLASIN MEMET PËR “TOPIN E ARTË”/ RONALDO ia PLAS TË QARËS, MODRIC falenderon INTERISTAT dhe…(FOTO)

Isa.Autor

JUVENTUS- MILAN/ Douglas Costa shënon golin e dytë

Sadik.Autor

TOTTENHAM-INTER/ Kombinim perfekt, blerja e verës së Zikaktërve” barazon shifrat. Ja “perla” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment