Futboll

Tevez: Ja pse u riktheva te Boca Junior

Carlos Tevez zyrtarizoi rikthimin për herë të 3-të te Boca Juniors në Argjentinë, pas një viti të kaluar në Kinë.

Sulmuesi i famshëm tregoi se është pikërisht Kupa e Libertadores, arsyeja që vendosi të rikthehej sërish te Boca.

“Dua të luaj dhe të fitojmë për herë të 7-të në histori, Kupën e Libertadores me Boca Juniorsin. Kjo ishte arsyeja më madhore që më bëri të rikthehem sërish këtu. Te Boca ndihem si në shtëpinë time dhe në Argjentinë nuk mund të luaj për asnjë skuadër tjetër”, u shpreh sulmuesi argjentinas

Related posts

ALARM TEK JUVENTUSI/ Ronaldo dëmtohet rëndë me Kombëtaren (FOTO+VIDEO)

Delo.autor

Sarri drejt zyrtarizimit, por shikoni kush do të jetë asistenti i tij te Chelsea!

Sadik.Autor

ZIDANE “SPOSTON” MESSIN/ Ja 11-shja më e shtrenjtë në historinë e “El Clasico”

Isa.Autor

Leave a Comment