Futboll La Liga

Valverde barazon Guardiolën, Barcelona një ndeshje larg rekordit historik

21 ndeshje pa humbje, Barcelona e Valverdes e ka barazuar rekordin historik të Barcelonës së Guardiolës dhe është një ndeshje larg që ta thyejë atë.

Barcelona ka marrë tri pikë me shumë vështirësi kundër Alavesit në Camp Nou, duke triumfuar në fund 2:1. Leo Messi ishte shpëtimtari pasi shënoi golin e tri pikëve në minutën e 84’.

Me këtë fitore, Barcelona e Ernesto Valverdes ka barazuar rekordin e Barcelonës së Pep Guardiolas prej 21 ndeshjeve pa humbje në kampionat dhe është një sfidë larg që të vendosë ecurinë më të mirë në histori të klubit katulunas, shkruan Gazeta Express.

Pep Guardiola: 2009/10 – 21 ndeshje pa humbje, 17 fitore, 4 barazime

Ernesto Valverde: 2017/18 – 21 ndeshje pa humbje, 18 fitore, 3 barazime

Related posts

SUPERLIGA/ Humbja revolton Ze Marian, ja apeli i tij për dy ndeshjet e ardhshme

Isa.Autor

OBJEKTIVAT PËR SFIDAT ME ANDORËN DHE FRANCËN/ Flet mbrojtësi Memolla: Konkurrenca i bën mirë ekipit, sa më shumë…

Delo.autor

Xherdan Shaqiri shënon super gol ndaj Crystal Palace (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment