Futboll La Liga

​Barcelona e rekordeve, dy vite pa u akorduar asnjë penallti kundër tyre

Barcelona është skuadra e vetme në La Liga që në dy vitet e fundit nuk është akorduar asnjë penallti kundër tyre

Me 14 shkurt të vitit 2016 është akordua penalltia e fundit kundër Barcelonës, në fitoren 6:1 ndaj Celta Vigos, të cilën e kishte shënuar Guideti.

Që nga atëherë kanë kaluar dy vite që portierëve të skuadrës katalonase nuk është dashur të presin një penallti.

Vetëm sezonin e kaluar, në favor të saj janë akorduar 16 penallti, rekord në futbollin spanjoll, shkruan AS.

Për dallim nga Barcelona, kundër Real Madridit në këtë periudhë janë akorduar tetë penalti, ndërsa ndaj Atletico Madridit shtatë penallti.

Më së shumti penallti kanë shkaktuar Valencia dhe Celta Vigo nga 18 secila.

Related posts

Ajaxi mposht me vështirësi Twenten dhe mban gjallë shpresat për titull

Q.Autor

NAPOLI-SASSUOLO/ Pas 8 minutash lojë, Hysaj zhbllokon sfidën me një gol të “çmendur” (VIDEO)

Delo.autor

VIDEO/ Levante befason Realin, barazohen shifrat

Q.Autor

Leave a Comment