Bundesliga Futboll

Batshuayi: Te Dortmundi për të luajtur në Botëror

Michy Batshuayi foli zyrtarisht si lojtari më i ri i Borussia Dortmund. Sulmuesi u transferua në “Signal Iduna Park”, në ditën e fundit të merkatos së dimrit, në formë huazimi nga Chelsea.

24-vjeçari tha se është i lumtur për kalimin te verdhezinjtë dhe se synimi i tij është ta ndihmojë sa më shumë Dortmund duke shënuar gola.

Gjithsesi Batshuayi nuk harroi të theksonte se një ndër motivet kryesore të transferimit te Borussia është synimi për të luajtur në Botërorin e Rusisë.

Related posts

LUFTËTARI-PARTIZANI/ Pas 15 minutash lojë, Bruno Telushi zhbllokon sfidën. Ja goli (VIDEO)

Delo.autor

U DËNUA ASHPËR NGA UEFA/ MILANI bën përpjekjen e dytë për të “shpëtuar” nga “TMERRI”

Isa.Autor

SJELLJA E QORTUESHME/ Nainggolan ndëshkohet nga Marotta, mund të shitet në…

Delo.autor

Leave a Comment