Futboll La Liga

Coutinho transferohet tek Barça por ka një ‘peng’: Më vjen keq…

Philippe Coutinho ishte transferta më e bujshme për merkaton e janarit pasi ai u largua nga Liverpooli për të nënshkruar me Barcelonën që shpenzoi plot 160 milionë euro.

Vetë mesfushori shprehet i lumtur për këtë aventurë megjithëse ka një “peng” të vogël.

“Kam ardhur në klubin më të madh në botë dhe ekipin për të cilin bëj tifozllëk. Po ambientohem me shokët e rinj që dikur i shihja në TV. Më vjen keq vetëm se s’do mund të luaj në Champions League, por nëse Barça e fiton do ndjehem njësoj sikur ta kem fituar edhe unë atë trofe”, tha ai.

Related posts

CHELSEA I “ÇMENDUR” PAS HAALAND/ Talenti norvegjez: Vlera ime 175 milionë euro? Shpresoj vetëm që…

Delo.autor

GOL NË DEBUTIM EUROPIAN ME TEUTËN/ Krasniqi zbulon sekretin: Nuk shënova rastësisht, por…

Delo.autor

GJEST I VEÇANTË NË CHAMPIONS/ Tifozët e Portos në këmbë për kundërshtarin

Isa.Autor

Leave a Comment