Bundesliga Futboll

Bayern kërkon dy yjet e Bundesligas, zëvendësues të Robben dhe Ribery

Bayern Munich është në kërkim të dy anësorëve, për të zëvendësuar Arjen Robben dhe Frack Ribery

Anësori francez, Franck Ribery dhe ai holandez, Arjen Robben kanë kontratë me Bayern Munichun deri në fund të këtij sezoni dhe ende nuk është vendosur për të ardhmen e tyre.

Kampioni i Gjermanisë, është në kërkim të dy futbollistëve dhe sipas Kicker, tashmë janë përzgjedhur zëvendësuesit e tyre.

Bëhet fjalë për anësorin e Borussia Dortmund, Christian Pulisic dhe atë të Bayer Leverkusen, Leon Bailey.

Leon ka qenë i jashtëzakonshëm duke shënuar 10 gola në 21 ndeshje për Leverkusen.

Por, për këta dy lojtarë Bayerni do të ketë konkurrencë të madhe nga skuadrat e mëdha angleze dhe spanjolle.

Related posts

KAPSOLLA DHE FISHEKZJARRE/ Si u kërcënua me ndërprerje ndeshja Vllaznia-Shiroki Brijeg

Delo.autor

SKRINIAR DREJTUAR MEDIAVE/ “Vlej €140 mln? Vëmendja ime nuk është te kontrata e re…!”

Isa.Autor

Oostende firmos me talentin e Shqipërisë, lëvizja e radhës e Qormemetit

Sadik.Autor

Leave a Comment