Futboll Seria A

Dëmtimi ndaj Sassuolos, mësohet sa do të mungojë Matuidi

Blaise Matuidi mund të mungojë deri në një muaj, pas lëndimit që pësoi në ndeshjen e djeshme ndaj Sasuolos.

Fitorja prej 7:0 ndaj Sassuolos kishte një koste për Juventusin, skuadër e cila për shkak të lëndimit humbi mesfushorin Blaise Matuidi.

Francezi u largua para kohe nga ndeshja, ndërsa testet e para nuk japin sinjale të mira.

Sipas Corriere della Sera, Matuidi pritet të mungojë rreth një muaji, duke humbur kështu disa ndeshje shumë të rëndësishme.

Ndër to do të jetë edhe ndeshja e parë ndaj Tottenhamit në Ligën e Kampionëve dhe ato ndaj Torinos, Atalantas dhe Lazios.

Related posts

Tri arsye pse Kroacia meriton ta fitojë finalen e Botërorit

Isa.Autor

PSG humbet tre titullarë për ndeshjen ndaj St.Etienne

Sadik.Autor

“XHEVAHIRI” QË PO I MAHNIT TË GJITHË/ Ansu Fati tani mund të përfaqësojë zyrtarisht kombëtaren…

Delo.autor

Leave a Comment