Futboll

(FOTO) Neymar bën tatuazh kujtimin më të bukur të kohës kur luante me Barcelona-n

Në katër sezonet që ka luajtur me Barcelona-n, Neymar ka fituar dy kampionate, tri Kupa të Mbretit dhe një Champions League. Objektivi i brazilianit është që ta fitojë përsëri kompeticionin më të rëndësishëm europian për klube me fanellën e Paris Saint-Germain (klubi francez e ka blerë kryesisht për këtë).

Tre vite më parë, ai ka provuar kënaqësinë e ngritjes në qiell të kupës me veshët e mëdhenj me katalanasit. Kështu, në këto ditë, braziliani ka vendosur ta bërë tatuazh në këmbën e djathtë atë trofe. Pas pak ditësh Parisi i tij do të sfidojë në “Bernabeu” Real Madridi-n, ekipi kampion në fuqi i Europës. Ky tatuazh është një hajmali apo një fiksim?

Related posts

MERR LAJMIN E KEQ/ Rio Ferdinand nuk përmbahet, gjykatësit nuk e falin

Delo.autor

MERKATO E JANARIT/ menaxheri, Bikaniç: Klauzolë e ulët, por Interi…

Isa.Autor

SERIE A/ Carlo Ancelotti, “profeti” që kërkon të thyejë hegjemoninë bardhezi

Sadik.Autor

Leave a Comment