Futboll

Ish-trajneri i Real Madridit: Ronaldo më i miri në botë, ama Messi s’është nga kjo botë

Ish-trajneri i Real Madridit dhe trajneri aktual i Iranit, Carlos Queiroz, ka dhënë një përgjigje interesante në debatin e përjetshëm se kush është futbollist më i mirë, Cristiano Ronaldo apo Lionel Messi.
Ai ka shpjeguar se Ronaldo është më i miri në mesin e njerëzve dhe se Messi nuk është njeri, transmeton Express.

“Cristiano Ronaldo është lojtari më i mirë në botë”, ka thënë Queiroz, i cili ka qenë trajner i Ronaldos në Manchester United dhe Portugali, në një intervistë për FIFA.com.

“Gjithmonë kam thënë se Messi është lojtar i jashtëzakonshëm. Ai nuk është nga kjo botë. Sikur të ishte njeri, nuk do ta kishte atë moment magjik në atë ndeshje [Kupën e Botës kundër Iranit]”, ka thënë Queiroz për FIFA.com.

“Zakonisht nuk më pëlqen kur humbas, por nuk u ndjeva negativisht nga ajo humbje. Kur diçka magjike si ajo ndodh, atëherë e kupton se futbolli është i gjallë dhe dominues, dhe për këtë arsyeje është njëri prej sporteve më të mira për t’i shikuar në gjithë botën. Ky moment është edhe më i veçantë kur vjen nga një lojtar i cili nuk duhet të lejohet të luajë nga FIFA derisa të dëshmohet se ai është vërtet njeri”, ka shtuar ai.

Related posts

(FOTO) Milan kërkon fitoren ndaj Atalantas, publikohen formacionet zyrtare

Q.Autor

E BUJSHME/ Tirana e zyrtarizoi, Partizani tenton të “rrëmbejë” Taulant Seferin

Delo.autor

PLAS TEK BAYERN/ Klubi gjerman pranon ta shes yllin e madh në janar

Isa.Autor

Leave a Comment