Futboll Premier League

Legjenda Totti: Salah ndër më të mirët në botë

Legjenda e Romës, Francesco Totti, e ka përshkruar ish-bashkëlojtarin e tij, Mohamed Salah, si njërin prej futbollistëve më të mirë në botë.
Salah u transferua nga Roma në Liverpool verën e kaluar për 50 milionë euro dhe është duke kaluar nëpër formë të jashtëzakonshme për “Të kuqtë”, duke shënuar 30 gola në vetëm 36 paraqitje, transmeton Express.

“Niveli në të cilin po luan ai momentalisht e bën atë njërin prej lojtarëve më të mirë në botë dhe mendoj se ai do të bëhet edhe më i mirë”, ka thënë Totti për uebsajtin zyrtar të Liverpoolit.

Related posts

PËSOI 9 GOLA ME KOMBËTAREN/ Habit portieri i San Marinos, ja çfarë i bëjnë tifozët

Delo.autor

Botërori 2018/ Gëzohen egjiptianët, lajm i mirë nga Salah

Sadik.Autor

INVESTUAN MBI 100 MLN EURO/ Tani klubi anglez vendos të përgjysmojë rrogat

Isa.Autor

Leave a Comment