Futboll Seria A

Mirabelli bën ‘çmendurinë’ e radhës, gati të transferojë ish yllin e Manchester United

Pasi nuk bëri asnjë transferim gjatë merkatos së janarit, Milani nuk ka  plan për të qëndruar duarkryq edhe gjatë verës dhe Massimiliano Mirabelli është tashmë në kërkim të një sulmuesi potencial.

Objektivi konkret mesa duket tani për Mirabellin është Memphis Depay, i cili luan tek Lyon, por ka veshur edhe fanellën e Manchester United në Premier League.

Lojtari holandez i pëlqen shumë Milanit, dhe tratativat mesa duket do të nisin më herët se përfundimi i sezonit.

Me këtë transferim, Milan do të merrte më tepër frymë në sulm, por gjithashtu mund të rikthehen tek formacioni i shumë dëshiruar i Silvio Berlusconit, 4-3-1-2, me Calhanoglu si trekuartist, në pozicionin e tij të preferuar./Alpenews.al/

Related posts

“ATMOSFERA NUK ISHTE…”/ Duka tregon arsyen pse shkarkoi Panuccin

Delo.autor

NDESHJA ME PARTIZANIN/ Daja: Mungesat janë problem, Cale quhet përforcim i janarit

Isa.Autor

Koreani Tottenhamit detyrohet nga shteti i tij që të fitojë medalje ose të bëjë ushtrinë

Sadik.Autor

Leave a Comment