Futboll Seria A

Napoli-t i mjafton Allan kundër Spal, rimerr kreun

Napoli është kthyer të kryesojë në kampionatin italian të futbollit pas fitores 1-0 të marrë pasditen e sotme në shtëpi kundër Spal. “Axurrët” e humbën përkohësisht vendin e parë pas fitores me të njëjtin rezultat të marrë në derbin kundër Torino-s.

Ndeshja e luajtur në “San Paolo” është vendosur në 45 minutat e para. Gjashtë minuta u kanë mjaftuar vendasve për të zhbllokuar ndeshjen dhe për të kaluar në avantazh. Autori i golit ka qenë Allan, i cili ka finalizuar një aksion të bukur të ekipit.

Takimi është dominuar nga skuadra e Sarri-t, me Spal që ka menduar vetëm të mbrohet. Në pjesën e dytë ka ardhur edhe goli i dytë i vendasve, që kanë shënuar me kapitenin Marek Hamsik, por që është anuluar për një pozicion jashtë loje pasi arbitri është konsultuar me “VAR”-in. Rastet nuk kanë munguar për Napoli-n, por rezultati ka mbatur i pandryshuar dhe “axurrët” kanë siguruar fitoren e radhës.

Në ndeshjet e tjera të Serisë A, Benevento ka mundur 3-2 në shtëpi Crotone-n dhe Bologna ka fituar 2-1 kundër Sassuolo-s.

Related posts

GATI 1 VIT NGA VDEKJA E KOBE BRYANT/ Bashkëshortja e basketbollistit prek me postimin: Të duket sikur nuk je gjallë…

Delo.autor

Ivan Rakitic: Do ta thyej edhe një gisht për Kupën e Mbretit

Sadik.Autor

“DRIDHET” JUVENTUSI/ Blerja e bujshme e merkatos së verës rrezikon të mbyllë vitin

bora.autor

Leave a Comment