Champions League UEFA

Sarri: Nuk e shikova Juventusin, por Cityn në Champions

Trajneri i Napolit, Maurizio Sari ka thënë se nuk i intereson se çfarë bën Juventus në Ligën e Kampionëve

Maurizio Sarri ka preferuar që para ndeshjes Juventus – Tottenham, të shikojë përballjen tjetër në mes të Baselit dhe Manchester Cityt.

Ai tha se ka përcjell skuadrën angleze, pasi i pëlqen mënyra se si luan futboll.

“Juventus? Çfarë bëjnë në Ligën e Kampionëve nuk më intereson fare”, tha Sarri për Sky.

“Dje shikova Manchester Cityn, sepse më pëlqen t’i shoh të luajnë. Shpresoj se Juventus të kalojë në fazën tjetër, sepse është skuadër italiane”.

Related posts

Roma – Liverpool, formacionet e mundshme të super ndeshjes në “Olimpico”

Sadik.Autor

Rriten të ardhurat e “CHAMPIONS LEAGUE”/ Ja sa do të fitojnë skuadrat pjesëmarrëse në kompedicion

Isa.Autor

LIVE/ Juventus-Ajax, holandezët kalojnë në avantazh, sërish gol me kokë

Delo.autor

Leave a Comment