Futboll Të tjera

Shkëndija tjetër hap drejt titullit, triumfon në Shkup

Shkëndija ka mposhtur Shkupin me rezultatin 0-2 dhe ka hedhur një tjetër hap të rëndësishëm drejt titullit kampion. Cuculi, Ibrahimi dhe Hasani kanë shënuar ndaj skuadrës tjetër shqiptare, dhe i kanë dhënë 3-pikëshin tetovarëve në këtë sfidë.

Shkëndija kryeson bindshëm kampionatin maqedonas dhe pavarësisht barazimit të javës së kaluar me Vardarin, vijon të ruajë distancën prej 8 pikësh.

Në këtë mënyrë, skuadra e Qatip Osmanit duket se është në rrugën e duhur për të triumfuar në kampionatin maqedonas dhe për të sjellë titullin kampion në Tetovë.

Related posts

SKANDALI/ Në prag të Botërorit, rrëfehet roja në Katar: Na paguajnë vetëm 1 paund

Delo.autor

BËN PARASHIKIMIN PËR EURO 2020″/ Muourinho: Është e vështirë tu gjesh dobësi, ju tregoj skuadrën pretendente

Delo.autor

E BUJSHME/ Një tjetër SIMEONE tek skuadra e Atletico Madrid, kushton…

Isa.Autor

Leave a Comment