Futboll Shqipëri

Shoqatat e FSHF / Gjykata nuk i regjistron, vazhdon puna në ilegalitet

Vazhdon telenovela e shoqatave me të drejtë vote në Asambletë Zgjedhore të FSHF-së. Ato u lejuan të merrnin pjesë në Asamblenë e fundit dhe të votonin për rizgjedhjen e presidentit Duka, por ligjerisht ende nuk kanë marrë formë, pasi Gjykata e Tiranës ka kthyer mbrapsht tre prej tyre për mungesë dokumentacioni.

Sipas “Report TV”, 5 nga 8 shoqatar rajonale janë regjistruar nga Gjykata e Tiranës nga data 19 janar, deri më 2 shkurt, në periudhën kur lista e delegatëve që ata kishin përcaktuar ishte e mbyllur.

Shoqatës së Shkodrës dhe të Korçës u është kthyer edhe një herë dokumentacioni për plotësim pasi mungonin dokumentat e nevojshëm. Më datë 24 janar është refuzuar edhe regjistrimi i Shoqatës së Gjirokastrës, që do të thotë se këta të treja vazhdojnë të funksionojnë me ilegalitet të plotë.

Related posts

U RIKTHYE TË FLASË PËR DISFATËN ME LIVERPOOL/ Pique tregon: Përmbysja në “Anfield”, një makth që…

Delo.autor

ECURIA NË BOTËRORIN 2022/ Magjistari “Flick”, Gjermania në trajektoren e… Katarit

Delo.autor

REZULTATE NEGATIVE NË PREMIER LEAGUE/ Chelsea humb durimin, mendon zëvendësuesin e Lampard

Delo.autor

Leave a Comment