Futboll

VIDEO/ Robinho ka shënuar një gol të magjishëm

Ish-sulmuesi i Real Madridit dhe Manchester City Robinho po shkëlqen si talent në klubin e ri Sivasspor në Turqi.

Në vetëm 154 minuta aktivizim, ai ka regjistruar tre gola dhe një asist, megjithëse është dënuar me nëntë vjet burgu në Itali me një akuzë për përdhunimin e një vajze shqiptare.

Tani 34-vjeçari ishte përfshirë në të tre gola në fitoren e fundit 3-2 ndaj Osmanlisporit, duke shënuar dy dhe duke krijuar një fitues të minutës së 91. Kontributet e tij tashmë kanë fituar pikë për ekipin e tij të ri dhe me një gol të mrekullueshëm me goditje të lirë, ai po fillon të duken si superstar se ai ishte vetëm disa vjet më parë.