Futboll

Arsenali fiton 3-0 me Watfordin për të shmangur krizën

Shqiptari Shkodran Mustafi i hapi rrugën suksesit të vendasve me një goditje të saktë me kokë në minutën e 8-të.

Në të 59-ën një kundërsulm i shpejtë i Arsenalit u përmbyll me finalizimin e saktë të Aubameyang, që pasi kaloi edhe portierin e pati të lehtë për ta shtyrë topin drejt rrjetës.

Watford pati shansin për ta rihapur takimin në minutën e 61-të, por Deeney u tregua i pasaktë përballë Cech nga pika e bardhë e pënalltisë.
Armeni Mkhitaryan vulosi shifrat në 3-0 në të 77-ën, pasi u shërbye nga Aubameyang. Arsenali edhe pas kësaj fitoreje mbetet në vendin e 6-të me 11 pikë më pak se Chelsea, që mban një pozicion më lart.