Futboll

Bale i kthen pronat e tij në një fushë të madhe golfi

Pak vite më parë ishte futbollisti që realizoi transferiminmm të shtrenjtë në historinë e futbollit, por edhe fitimet nuk i ka të pakta, ndaj ka mundësinë të relizojë edhe ëndrrat e jetës së tij.

 Gareth Bale, sulmuesi i Real Madrid ka bërë realitet një ëndërr të fëmijërisë së tij, por edhe një pasion të madh, golfin. Në pronën e tij në Uells, gjigandi i sulmit, shumë i apasionuar pas golit, pjesëmarrës në shumë turne të rëndësishëm, ka ndërtuar 3 fusha të mëdha, të cilësie shumë të lartë.

“Kam ëndërrur gjithnjë të kem një fushë golfi dhe tani kjo është bërë realitet”, u shpreh Gareth Bale.

Related posts

Ozil jashtë formacionit, ja si do luajë Gjermania në Rusi

Sadik.Autor

I TREMBET YLLIT TË CHELSEA/ Klopp: Do provojmë ta ndalojmë por…

bora.autor

NGA KLUBET TEK POLICIA/ Prova e madhe për derbin kryeqytetas, ja çfarë pritet në “Air Albania”

Delo.autor

Leave a Comment