Të tjera

Simona Halep qëndron në krye, Serena renditet në vendin e 495-të

Tenistja rumune Simona Halep ka ruajtur kreun e renditjes botërore, në kuotën e 8,290 pikëve, madje duke thelluar disi diferencën me ndjekësen më të afërt, danezen Caroline Wozniacki, që tashmë ka 7,430 pikë.

Në vendin e tretë vazhdon trë qëndrojë tenistja spanjolle Garbine Muguruza, ndërsa renditja e “top-5” tenisteve më të mira kompletohet me ukrainasen Elina Svitolina dhe letonezen Jelena Ostapenko.

Pas një viti pushim dhe pas pjesëmarjes për herë të parë në një turne, tenistja amerikane Serena Williams rikthehet në renditjen botërore dhe aktualisht nsdodhet në vendin e 495-të.

Motra e vogël Williams nuk luajti për një vit dhe, për pasojë, doli nga renditja botërore, por tashmë ka nisur rikuperimimin për t’u rikthyer në elitë.

Related posts

Kubica bën ëndrrën realitet, rikthehet në Formula1 për sezonin 2019

Isa.Autor

ATP Rome, Nadal kualifikohet lehtësisht, eliminohet “makthi” Thiem

Sadik.Autor

NUK DO TI BESONI SYVE/ 5- vjeçari vendos REKORD “Guinness”, i mohohet për ARSYE ABSURDE (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment