Futboll

E bujshme/ Ylli i Romës del me origjinë shqiptare

Portieri i Romës, Alison Becker, ka postuar një foto në avion me disa nga shokët e tij tek ekipi i Romës.

Në foto ndodhen 6 lojtarë të Romës, dhe secilit ai u ka vendosur imazhin e flamurit të origjinës.

Ajo që bie në sy, është flamuri i Shqipërisë që i ka vendosur talentit të Romës, Lorenco Pelegrinit.

Image

Pelegrini është një lojtar i lindur në Romë dhe i rritur në ekipet zinxhir të ekipit verdhekuq. Ai ka bërë debutimin e tij te Roma që në vitin 2015 dhe po ashtu edhe në Kombëtaren e Italisë.

Edhe pse ai nuk e ka bërë publike më parë, duket se djaloshi ka rrënjë shqiptare, dhe këtë detaj e ka zbuluar pikërisht shoku i ekipit, portieri Alison.

Related posts

Ndëshkim i pazakontë në Angli/ Arbitri i kërkon emrin, lojtari ia thotë, por merr karton të kuq

Q.Autor

Salah do jetë një goditje “alla Ronaldo”/ Dybala zgjidh problemet e Juves

Delo.autor

JUVENTUSI NIS BISEDIMET PËR YLLIN/ Ofron Dybalan në shkëmbim tek dy skuardrat…

Delo.autor

Leave a Comment