Futboll

E tmerrshme: I thyen këmbën kundërshtarit pas kësaj ndërhyrje brutale

Pjesë e pandashme e futbollit janë edhe lëndimet e tmerrshme, siç janë thyerjet e këmbës.
Një skenë e tillë është parë edhe në ndeshjes e skuadrave braziliane Botafogo – Vasco de Gama.

Është futbollisti Rildo që shkakton një ndërhyrje brutale në mesfushë duke i thyer kundërshtarit Joao Paulo.

Ajo që ishte për t’u befasuar, ishte vendimi i gjyqtarit, i cili edhe pse pa gjithçka, vendosi vetëm për kartonin e verdhë.

Related posts

SUPERIORE/ Tirana shkon si kryesuese dhe +7 në derbi, shikoni si ndryshon renditja…

Delo.autor

U LA NË STOL NË NDESHJEN NDAJ PARMËS/ De ligt nuk e fsheh zhgënjimin: Nuk e prisja…

bora.autor

U ELIMINUAN NGA CHAMPIONS/ Kampionët holandez mposhten edhe nga një 18-vjeçar (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment