Futboll

Ibrahimovic do të largohet zyrtarisht këtë javë nga “Djajtë e Kuq”.

Sipas asaj që raporton ESPN, Jose Mourinho ka vendosur që ta lë të lirë Zlatan Ibrahimovicin, i cili do të largohet nga Manchester Unitedi këtë javë.

Për suedezin interesohen klube nga MLS (Amerikë) dhe duket se nga java e ardhshme do të transferohet atje, më së shumti e interesuar është LA Galaxy.

36 vjeçari nuk arriti të kthehej në më të mirën pas lëndimi të rëndë që pësoi në prill të vitit të kaluar dhe transferimi i Alexis Sanchez, si dhe forma e mirë e Rashford e Anthony Martial – ia kanë zvogëluar minutat suedezit që tani ka marrë dritën e gjelbër nga Mourinho për të gjetur që këtë javë klub të ri.

Related posts

NUK SHËNOI/ Ronaldo: Fitore e rëndësishme, çfarë emocionesh në “Old Trafford” (FOTO)

Isa.Autor

NË LUFTË PËR MBIJETESË/ Rashica shkatërron mbrojtjen e Koln, i jep fund ecurisë prej 17 ndeshjeve pa gol (VIDEO)

Delo.autor

“VUAJTJET” E LIDËRVE TË FUTBOLLIT/ Infantino lë Zvicrën dhe shkon të jetojë me familjen në Katar: Është sakrificë

Delo.autor

Leave a Comment