Futboll

Ja 3 gjyqtarët e UEFA-s që dënuan Skënderbeun (FOTO)

Vendimi i marrë në datën 21 mars për dënimin 10 vjeçar nga kompeticionet e UEFA-s për klubin e Skënderbeut, u bë publik vetëm ditën e sotme, 8 ditë më vonë. Gjithashtu, dënimit i shtohen edhe 1 milion euro gjobë për korçarët. Por, kush janë gjyqtarët që dhanë vendimin për klubin bardhekuq?

skenderbeu

Partl Thomas nga Austria dhe dy zëvendësit e tij, Berzi Sandor nga Hungaria dhe Hansen Jim Stjerne nga Danimarka janë emrat e tre gjyqtarëve që me vendimin e tyre “shkatërrojnë” klubin e Skënderbeut.

Partl Thomas

Image

Hansen Jim Stjerne

Image

 

Berzi Sandor

Image

Related posts

CHAMPIONS/ Bayern Munich me këtë formacion synon fitoren ndaj Ajax (FOTO)

Isa.Autor

GABON Buffon/ Arsenali shënon tjetër gol, ja dalja e gabuar e portierit (VIDEO)

Isa.Autor

PAMJET/ Një “rrufe” me 120 km/orë mbi ski! Shihni garën që shpalli kampione bote skiatoren 16-vjeçare shqiptare

bora.autor

Leave a Comment