Të tjera

Qeveria shpërblen Briken Caljen, por pas analizave anti-doping

Briken Calja me 3 medaljet e tij të arta, i cili u shpall kampion Europe në peshën 69 kilogramë,i garantoi vetes një shpërblim prej 40 milionë lekësh të vjetra.

Shtangisti nga Elbasani, sipas Vendimit të Këshillit të Ministrave (VKM) mbi ligjet e sportit meriton këtë shumë parash, por gjithsesi fillimisht do të priten rezultatet e analizave të zyrës së antidopingut, në mënyrë që ky shpërblim të bëhet i ligjshëm.

Të vetmit që e kanë merituar dhe e kanë “shijuar” këtë premio nga sportistët shqiptarë janë atletët Izmir Smajlaj, (kërcim së gjati) kampion Europe vjet në Beograd dhe kampion Ballkani në Stamboll sivjet, si dhe Luiza Gega, kampione Ballkani gjithashtu në Stamboll.

Peshëngritësi shqiptar vendosur diktatin në Europianin e Peshëngritjes, me 28 vjeçarin që triumfoj në të gjitha disiplinat .

Related posts

I ndërpresin stërvitjen për një kontroll antidoping, rusët sherr me WADA-n

Q.Autor

LeBron: Zoti na dha një tjetër shans për titullin

Sadik.Autor

KONFIRMON SFIDËN/ Joshua: Më 13 prill kam prenotuar “Wembley” për të dueluar ndaj Wilder

Isa.Autor

Leave a Comment