Futboll

Ja kur do të hidhet shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Barcelona ka mposhtur Chelsean 3:0, për t’u bërë kështu skuadra e tetë që kalon në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Tashmë dihen tetë skuadrat që janë kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, me Barcelonë si të fundit, pasi eliminoi Chelsean.

Shorti për këtë fazë do të hidhet këtë të premte në Nyon të Zvicrës nga ora 12:00.

Në çerekfinale çdo skuadër mund të luajë ndaj se cilës, pra nuk ka ndalesë për skuadrat e një shteti.

Tetë skuadrat e kualifikuara në çerekfinale janë: Real Madrid, Barcelona, Sevilla, Manchester City, Liverpool, Roma, Juventus dhe Bayern Munich.

Related posts

LIVE/ Tirana-Skënderbeu: Starton pjesa e dytë, Gripshi mbetet në dhomat e zhveshjes (VIDEO)

Isa.Autor

KATASTROFË NË CHAMPIONS/ Real Madrid i përgjumur, pëson golin e dytë nga Thuram (VIDEO)

Delo.autor

ËSHTË ZYRTARE/ Talenti i Shpresave firmos me klubin holandez (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment