Futboll Sport

PAMJET/ Gol shqiptarësh në Turqi, Roshi në versionin e kamarierit, Balaj dopietë

Bekim Balaj ka realizuar dopietë me Boluspor, në takimin e kampionatit turk ndaj Samsunspor. Sulmuesi shqiptar u tregua i saktë me kokë në minutën e 29-të, pas një krosimi të Odise Roshit. I dyti vjen sapo fillon pjesa e dytë, me ekipin e tij që fiton 2-1.

Balaj numëron 3 gola në këtë sezon, në 11 ndeshje të luajtura. 31 vjeçari po luan edicionin e tij të parë në Turqi, pas përvojave në Austri me Sturm Graz, Nizhny në Rusi, Rijeka në Kroaci dhe Jagiellonia në Poloni.

Boluspor gjendet e 15-ta dhe rrezikon rënien një Kategori më poshtë. Takimi i radhës është ndaj Ankaragucu.

 

VIDEO

 

Related posts

“KAMPIONATIN E FITON…”/ Spalletti zbulon objektivat, i dorëzon titullin rivalëve

bora.autor

E BUJSHME NGA FRANCA/ Zbulohet rroga e majme e Shaqirit, ja sa do të përfitojë te skuadra e Lyon-it…

Delo.autor

“MË ERDHI KEQ PËR STRAKOSHËN”/ De Biasi nga Beogradi: Nëse Sarri është babai i Hysajt, unë jam gjyshi

Delo.autor

Leave a Comment