Boks

Joshua: Parker ka thyer rregullin numër një të boksit

Parker do të ndajë ringun me Joshua në Principality të Cardiffit mbrëmjen e së shtunës dhe në prag të unifikimit të titujve në të peshës së rëndë, Parker nuk e ka mohuar se bëri një ndërhyrje në prag të ndeshjes së fundit.

Parker iu nënshtrua një procedure në Zelandën e Re për shkak të një problemi që ka pasur në bërryl dhe kampi i tij është optimist për ndeshjen pasi boksieri do të jetë në 100% të formës së tij.

Gjithsesi, vendimi për të bërë publik dëmtimin nuk ka kuptim për Joshua, i cili thotë se kundërshtari i tij ka bërë një gabim të madh duke pranuar problemin.

“Do t’ia thyer atë bërryl. Cili ishte, i majti? Asnjëherë nuk duhet të tregosh dëmtimet e tua. Ky është rregulli numër një i boksit. Nuk duhet të flasësh për dëmtimet e tua.

Joshua është favoriti për ndeshjen ndaj parker, por kampioni i WBO është një kundërshtar legjitim i cili mund t’i shkaktojë probleme me shpejtësinë dhe aftësinë për të duruar goditjet e rënda.

Related posts

KAMPION I BOTËS NË ARTE MARCIALE/ Khabib Nurmagomedov shpallet sportisti më i suksesshëm në…

Delo.autor

Tyson Fury: Bellew nuk ka asnjë shans të fitojë ndaj meje

Sadik.Autor

PASI SHKATËRROI SLLOVAKUN/ Florian Marku zbulon “prenë” e radhës, ja kur do të luhet

Delo.autor

Leave a Comment