Futboll

Marco Fassone: Të vazhdojmë me këtë ritëm, llogaritë i bëjmë në fund

Drejtori sportiv Marco Fassone foli për rëndësinë e fitores në San Siro, kundër ChievoVerona dhe për André Silva, si dhe për trajneri Gattuso dhe derbi i shtyrë i Milanit.

Fassone : Fitojm edhe ndaajChievos, dhe kënaqësia është e madhe. Ne vazhdojmë të renditemi mes  ekipet kryesuese jemi rikthyer aty ku na takon rikthim.

Andre Silva “Ai ka shënuar në dy ndeshje vendimtare.” “Së fundi, mund ta shohim atë duke buzëqeshur, edhe pse e dinim se do të ishte e vështirë që ai të fillonte.

Rinovimi i kontratës me Gattuso: Ai i ka  tejkaluar pritjet dhe do të gjej kohën e duhur për të folur për kontratën e tij.

Gattuso më ka  impresionuar me aftësinë e tij për të menaxhuar lojërat.

Derbi: Na vjen keq për datën e re për derbin ne u përpoqëm të luanin në dy datë të ndryshme, por ata zgjodhën të mërkurën, një ditë të komplikuar.

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

KUQEZINJTË NË FESTË/ MILANI gjen një objektiv të ri në merkato, piketon TALNETIN holandez

Isa.Autor

MILANI MBETET “THATË”/ RABIOT bën lëmsh ekipet, vendos përfundimisht për të ardhmen

Isa.Autor

MADRILENËT KONTRADIKTORË/ Reali shkon në Afrikë, e detyron Kupa e Mbretit

Isa.Autor

Leave a Comment