Futboll

Massimo Moratti: Interi është sikur një grua e bukur po e llastuar

Massimo Moratti ka thënë se të jesh tifoz i Interit është njëjtë sikur ta duash një grua të bukur e llastuar me të cilën është e vështirë të merresh.

“Interi është si një grua e bukur por llastuar, të cilën është vështirë ta kontrollosh”, ka thënë Massimo Moratti.

Mbrëmë Interi e shënoi 110 vjetorin e themelimit duke e zbuluar Hall of Fame të klubit dhe Moratti, bashkë me babanë e vet Angelo – morën çmime speciale për kontributet e tyre.

“Pas Interit qëndron një e kaluar e përbërë nga ëndrrat dhe miqtë e bashkuar. Interi ka kuptim të vërtetë dhe është ndër gjërat që i kam dashur më së shumti në jetë”, ka thënë ish-presidenti zikaltër për RMC Sport.

“Babai im ka qenë gjeni që ka mundur ta shohë të ardhmen. Ai na dha përgjegjësi të madhe. Shumë shpesh, vuajtja lidhet me ngjyrat e këtij klubi, por për mua këto vite kanë qenë po ashtu prekëse dhe na dhanë mundësinë t’i fitonim disa trofe”, shtoi ai.

Related posts

(VIDEO) Newcastle “shkurton” rezultatin në “Etihad Stadium”

Q.Autor

SUPERSFIDA/ Tottenham – Liverpool: Miqtë befasojnë duke kaluar në avantazh (VIDEO)

Isa.Autor

“KJO ËSHTË DËSHMIA E QARTË”/ Deklarata e bujshme nga trajenri i Portugalisë: CR7 është fubollisti më…

Delo.autor

Leave a Comment