Futboll

Messi i bashkohet kombëtares në Mançester

Ylli i Barcelonës dhe kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi, i është bashkuar bashkëlojtarëve në Mançester të martën.

Messi, 30-vjeçar, udhëtoi drejt Anglisë me aeroplan privat nga Barcelona për t’iu bashkuar ekipit kombëtar të Argjentinës, që udhëhiqet nga Jorge Sampaoli.

Nisja e tij nga Barcelona u kap nga kamera e La Sexta.

Sulmuesi i Barçës, i cili u bë baba për herë të retë dhe është në formë të mirë, mungoi në dy seancat e para stërvitore të Argjentinës në qendrën stërvitore të Manchester Cityt të hënën.

Sot, megjithatë, bash me Lautaro Martinez, Cristain Pavon dhe Pablo Perez, ai iu bashkua pjesës tjetër të skuadrës në përgatitje për ndeshjen ndaj Italisë të premten dhe kundër Spanjës javën e ardhshme.

Related posts

PO BËHET VIRALE/ Rrjetet sociale kryqëzojnë Dybala: Dy gabime që nuk fal tek Lazio-Juventus (VIDEO)

Delo.autor

Ibrahimovic e ekzagjeron: “Pogba mund të arrijë mbi yje!”

Isa.Autor

TALENTI PORTUGEZ HABIT EUROPËN/ Zidane “marroset” pas 19-vjeçarit, ja shifra e pabesueshme

Delo.autor

Leave a Comment