Futboll

Mungojnë prej disa ndeshjesh, ‘Tifozat Kuq e Zi’ marrin vendimin për Norvegjinë

Tifogrupi më i madh në mbështetje të Kombëtares, ‘Tifozat Kuq e Zi’, prej disa ndeshjesh mungojnë në shkallët e stadiumit kur ekipi luan brenda. Kjo për arsyen tashmë të ditur se janë kundër sjelljes së forcave të rendit që sipas tyre janë aspak profesionistë dhe shkaktojnë irritime të tifozët.

Por a do të jenë “TKZ” prezent sot në miqësoren kundër Norvegjisë?

 

Me anë të një statusi në rrjetet sociale ata kanë konfirmuar mungesën e tyre. Sipas ‘TKZ’ takimi i kërkuar prej tyre me ministrin e brendshëm nuk ka ndodhur dhe ashtu si në ndeshjet e tjera nuk do jenë në shkallët e stadiumit.

Postimi i ‘Tifozave Kuq e Zi’

 

Related posts

RRËFEN MBI DY “JASHTËTOKËSORËT”/ Di Maria: Ronaldo ka pirë birrë në shtëpinë time, Messin e thërras…

Delo.autor

NJË NDESHJE E VËSHTIRË/ James Milner vulos fitoren për Liverpoolin dhe e kthen në krye të renditjes

Delo.autor

E BUJSHME NGA ANGLIA/ Conte vjen në Manchester me 5 lojtarë të… Interit

Delo.autor

Leave a Comment