Futboll Seria A

Operacioni “Rafinha”, Interi kërkon ulje të çmimit nga Barcelona

Mesfushori brazilian ka qenë në gjendje të bashkojë duart me zikaltrit në një kohë të vështirë dhe Spalletti e ka zgjedhur atë një nga udhëheqësit e ekipit, pavarësisht se mbërriti vetëm në janar. Për këto arsye, shlyerja nga Barcelona është një hipotezë e vërtetë.

Në rast të kualifikimit në Ligën e Kampionëve, Interi do të duhet të paguajë 35 milionë, plus 3 milionë bonuse në arkat Blaugrana, të gjitha para fundit të qershorit. Nga ana e tij, klubi i Seria A do të donte për të rinegociuar kushtet e marrëveshjes, për ta bërë atë më të qëndrueshme në funksion të “Fair Play Financiar”. Siç raportohet nga “Corriere dello Sport”, qëllimi i zikaltërve do të jetë për të marrë një zbritje nga klubi katalanas.

Në vend të shifrës prej 38 milionësh, 30 prej tyre do të paguhen, me një shlyerje që do të kryhet edhe pas 30 qershorit, në mënyrë që të mos bjerë barr mbi buxhetin aktual dhe të llogaritet si operacion në atë që ka të bëjë me sezonin 2018-2019.

Tani për tani, Barcelona nuk duket e gatshme të merret më kësi skenarësh, edhe pse kontaktet mes dy klubeve janë të shpeshta dhe raportet më shumë se të mira. Interi do të ndikojë në vullnetin e Rafinhas, që sapo ka deklaruar dashuri për zikaltrit me një histori në Instagram, duke e bërë të qartë se dëshira e tij është të qëndrojë në Milano në të ardhmen

Related posts

ËSHTË ZYRTARE/ Pas 4 humbjesh radhazi, klubi i Premier shkarkon trajnerin

Delo.autor

LARGIMI NGA VALENCIA/ ZAZA objektivi i parë i gjigandëve italian për sulmin

Isa.Autor

Fabregas formon një ekip yjesh për t’u përballur me Argjentinën

Sadik.Autor

Leave a Comment