Futboll

Wenger: Fitore e rëndësishme, por s’jemi kualifikuar

Wenger thotë se Arsenali duhet ta kryejë punën e mbetur në shtëpi, në Emirates, aty ku do të zhvillohet sfida e kthimit javën e ardhshme.
Arsenali ka marrë fitore të madhe në ndeshjen e parë në Europa League kundër Milanit (0-2), por Arsene Wenger është me këmbë në tokë, pasi për t’u kualifikuar, ai thotë se duhet luajtur edhe 90 minuta në “Emirates”.

“Është fitore e rëndësishme natyrisht, pas javës jo të mirë që kishim. Por, nuk jemi kualifikuar. Duhet të përfundojmë punën në shtëpi. Jam i lumtur me shpirtin e treguar nga skuadra”, tha Wenger.

Related posts

ZBULOHET SKANDALI NGA GJERMANIA/ Fitojnë dhe festojnë me prostituta, ekipi turk shtang tifozët

Delo.autor

Kategoria e Parë/ Grupi B: Përballje dramatike, Egnatia fiton në minutat e fundit

Isa.Autor

JUVENTUSI bën gjithçka për ta “rrëmbyer”/ Portieri i njohur befason bardhezinjtë me lëvizjen e fundit

Isa.Autor

Leave a Comment