Futboll

Zbulohen fanelat e Botërorit, Gjermania e ka të gjelbër

Kur duhen ende edhe 3 muaj, gjithnjë e më shumë po zbulohen detaje nga finalet e kampionatit Botëror të futbollit.

Radhën e kanë fanelat e disa prej skuadrave që janë nën kontratë Adidas dhe Nike.

Dy komanitë më të mëdha të veshjeve, Adidas dhe Nike ka sjellë modelet e të dyja uniformave për Gjermaninë, Belgjikën, Kolumbinë, Spanjën, Portugalinë, Meksikën, Kroacinë, Suedinë dhe Japoninë.

Skuadrat kanë të detyrueshme të kenë të paktën dy uniforma, një me ngjyrë dhe një të bardhë.

Related posts

PAS LARGIMIT TË CONTE-S/ Situatë kaotike tek Inter, Mourinho kërkon të përfitojë

Delo.autor

I ÇUDIT TË GJITHË ME DEKLARATËN/ Pochettino: Kampionati francez po rivalizon… Premier League

Delo.autor

MË I MIRË SE CR7 DHE ICARDI/ Zbulohet “mbreti” i sulmuesve në Serie A

Isa.Autor

Leave a Comment