Futboll

Apeli i Van Dijk për lojtarët e Liverpoolit para ndeshjes me Cityn

Virgil Van Dijk është paraqitur në konferencë për shtyp para ndeshjes së kthimit mes Liverpoolit dhe Manchester Cityt.
“Mbrojtja e një rezultati 3:0 këtu do të jetë një situatë e çuditshme. Ne duhet të hyjmë me mentalitetin se rezultati ende është 0-0. Ne duam ta fitojmë ndeshjen. Ne e dimë se jemi në gjendje të shënojmë”, ka deklaruar mbrojtësi më i shtrenjtë në botë.

“Ne e dimë se si skuadër mund të mbrohemi shumë mirë, të jemi kompakt, siç kemi qenë në pjesën e dytë kundër tyre”.

“Duhet të qëndrojmë të qetë. Ne duhet të jemi në 100 për qind dhe të bëjmë gjërat siç bëmë në pjesën e parë kundër tyre. Nëse e bëjmë këtë, do të jetë një natë e vështirë për ata”

Related posts

U MUND NGA SKËNDERBEU/ Daja: Gabojmë shumë, për gjyqtarët kam vetëm një…

Isa.Autor

FITORJA SHPRESËDHËNËSE NDAJ KUKËSIT/ Cungu merr lajmin e mirë për Nuabuezen para Partizanit

Delo.autor

MANCHESTER CITY REFUZON OFERTËN/ Kampionët e Bundesligas rrit shifrën me 90 milionë euro për yllin…

Delo.autor

Leave a Comment