Futboll

Atletico gjen zëvendësuesin e Griezmann, por City nuk e lë rehat

Atletico Madrid do t’i bashkohet garës për të siguruar shërbimet e sulmuesit Rodrigo Moreno nëse ata do të shesin Antoine Griezmann, mes interesit nga Barcelona dhe Manchester United.

Atletico duket se po përgatitet për largimin e yllit francez, me katalanasit në dukje favorit për të nënshkruar me atë këtë verë, edhe pse United thuhet se është ende i etur. Sipas “Cadena Ser”, klubi spanjoll ka identifikuar një zëvendësues potencial dhe ai është Moreno, që gjithashtu është kërkuar edhe nga Manchester City.

27-vjeçari, i cili kishte një magji të shkurtër në Bolton në sezonin 2010/11, ka shënuar 14 gola në 29 paraqitje të La Liga për Valencian këtë sezon.

Moreno është në fokusin e trajnerit Pep Guardiola, ndërsa verën e kaluar Manchester City bëri një ofertë prej 31 milionë sterlinash, por nuk u arrit një marrëveshje. Tani ai është subjekt i interesit akoma më të madh dhe Atletico do të ketë fondet e mjaftueshme për të shpenzuar nëse ata e shesin Griezmann tek ofruesit më të lartë.

Related posts

CHAMPIONS LEAGUE/ Real Madrid mposht Atalanta-n në frymën e fundit falë Mendy

Delo.autor

PERSONAZHI TEK “TULIPANËT”/ Me gërsheta alla Gulit dhe pianist, Holanda ka fatsjellësin e saj

Delo.autor

HUMBJA NDAJ BARCELOËS/ Casemiro: Harrojeni CR7, nuk mund të justifikohemi…

Delo.autor

Leave a Comment