Futboll Seria A Sport

“Bomba” e ditës: Juventusi po mendon rikthimin e Pogbas

Juventusi dëshiron të sjellë përsëri Paul Pogban te klubi ‘bardhezi’.Mesfushori francez dëshiron të rikthehet në formë huazimi nga Manchester United.

Pogba u largua nga Juventus në verën e vitit 2016, duke shkuar në Old Trafford për 105 milionë eurosh.Megjithatë, 25-vjeçari ka qenë i paqëndrueshëm këtë sezon dhe është ka humbur besimin e trajnerit Jose Mourinho.

Tani Tuttosport po pretendon se Juventus po tenton për të sjellë Pogban përsëri, por një marrëveshje mbetet shumë e vështirë.

United do të duhet të bjerë dakord për një marrëveshje kredie, ndërsa ata do të duhet të paguajnë edhe një pjesë të pagës së tij pasi fiton rreth 20 milion euro për sezonin në Angli.

Related posts

VIDEO/ Tifozët e Liverpoolit urrejnë Coutinhon, i vendosin flakën fanellës së tij

Q.Autor

FLET PËR TË ARDHMEN E ICARDIT/ Wanda Nara: Jemi në negociata me…

Delo.autor

Spektakël në Sochi, Spanjë – Cristiano Ronaldo 3-3… (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment