Futboll Seria A

D’Ambrosio: Inter meritonte fitoren

Mbrojtësi i krahut të Inter Danilo Ambrosio thotë se barazimi i Inter 0-0 me Milan ishin dy pikë të humbura dhe se skuadra e tij meritonte fitoren.

Zikaltrit nuk arritën ta fitonin ndeshjen ndaj Milan, me kapitenin Icardi që humbi dy mundësi të mira për gol.

“Ishin dy pikë të humbura, meritonim fitoren,” shprehet D’Ambrosio për Sky pas ndeshjes.

“Champions League? Duam një vend mes katër më të mirëve, kemi punuar shumë gjatë gjithë sezonit për këtë.

“Megjithëse kemi vuajtur, kemi punuar në heshtje për këtë objektiv që në fillim të sezonit.

“Icardi? Dilush si Mauro nuk nervozohet, ai ishte i pafat. Ai është bomberi ynë dhe do të fitojë ndeshje të tjera për ne.

“Nuk më intereson të flas për Milan, jam interesuar të arrijë Champions League sa më shpejtë të jetë e mundur.”

Related posts

SFIDA ME CHELSEAN NË EUROPA LEAGUE/ “Topçinjtë” po mendon të shesë futbollistin shqiptar tek…

Delo.autor

STËRVITJE SPECIALE E MEMËS/ Egbo improvizon skemat e Shehit. Ja si pritet të luajë Tirana ndaj Skënderbeut

Isa.Autor

Sabjen Lilajt: Kam folur me Agollin dhe Telin para se të firmosja, ja pse ika nga Skënderbeu

Sadik.Autor

Leave a Comment