Fitore mbijetese për Crotonen e Ajetit, mbrojtësi kuqezi pranë festës në Seria A

Crotone ka arritur të fitojë sot me rezultatin 4-1 kundër Sasuolos. Skuadra e drejtuar nga Valter Zenga ka bërë gjithçka mirë duke triumfuar përballë publikut vendas. Tre pikë mjaft të rëndësishme për ekipin e Arlind Ajetit, i cili tashmë është më pranë mbijetesës në Seria A.

Qendërmbrojtësi shqiptar e nisi takimin nga stoli dhe në fut në lojë në minutën e 81-të. 4 minuta më pas, ai u ndëshkua me karton të verdhë. Golat për Crotonen u shënuan nga Trota dhe Simi, ndërsa për miqtë Berardi shkundi rrjetën përmes penalltisë.

Pas kësaj sfide, Crotone ndodhet në vendin e 14-të me 34 pikë, duke u shkëputur në këtë mënyrë 5 pikë nga vendi i 18-të, që të çon në Seria B.