Futboll Seria A Sport

Inter – Juventus, formacionet e mundshme në “Derbin  e Italisë”

Inter dhe Juventus luajnë  sonte një ndeshje tejet të rëndësishme për objektivat e fillim sezonit.Inter dhe Juventus është gjithmonë një reklamë fantastike e futbollit italian.

“Derby d’Italia” do të jetë shumë i rëndësishëm për të dyja skuadrat.Mediat italiane kanë publikuar formacionet e mundshme.

INTER (4-2-3-1): Handanovic; Cancelo, Skriniar, Miranda, D’Ambrosio; Vecino, Brozovic; Candreva, Rafinha, Perisic; Icardi.

JUVE (4-3-3): Buffon; Cuadrado, Barzagli, Rugani, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Matuidi; Douglas Costa, Higuain, Mandzukic.

Related posts

PIATEK LË SHIJE POZITIVE/ Bëjnë goditjen madhe, Milani hidhet në sulm për një tjetër polak

Delo.autor

Reali në alarm, Manchester United shumë afër blerjes së yllit të ekipit

Sadik.Autor

TALENTI “ÇMEND” EUROPËN/ Tre klubet gjigante futen në garë për yllin brazilian…

Delo.autor

Leave a Comment