Futboll Seria A Sport

Inter- Juventus, thyhet një rekord në Serie A në lidhje me…

78,328 tifozë do të jenë në “San Siro” për të ndjekur nga afër sfidën më të rëndësishme të sezonit, Inter – Juventus.

Mediat italiane janë duke raportuar se zyrtarisht sonte në “San Siro” do të jenë 78,328 tifozë, për të mbështetur skuadrën e zemrës në një ndeshje përcaktuese për fatet e ekipeve respektiv.

Interi kërkon fitore që të mbajë hapin me Romën e Lazion për një vend në Ligën e Kampionëve, kurse Juventusi kërkon tri pikë që të qëndrojë një pikë para Napolit në luftën për titull, që u bë edhe më interesant me fitoren e këtyre të fundit në “Allianz Stadium” javën e kaluar.

Raportohet se nga shitja e biletave, Interi do të arkëtojë mbi 5 milionë euro, rekord ky në futbollin italian.

Related posts

KORONAVIRUSI/ COVID-19 prek edhe Verona, futbollisti i Kombëtares mbetet në karantinë (VIDEO)

Delo.autor

Barazim në Laç, Kukësi ka pretendime për penallti

Sadik.Autor

VLLAZNIA TRIUMFON NË MIQËSORE/ Shkodranët mposhtin Besëlidhjen dhe ruajnë formën e tyre

Delo.autor

Leave a Comment